SZYBKA nr 362 Warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych

"BIEGI KRÓTKIE, ROZSTAWNE I PŁOTKARSKIE -PRZEPISY I TECHNIKA"
Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych do udziału w warsztatach metodycznych,
które odbędą się 21 maja 2014 r. w godzinach 14.15 – 17.00 w Szkole Podstawowej nr 55 w Łodzi przy ul. Mackiewicza 9.

Organizatorem spotkania jest Krystyna Solarz – doradca metodyczny ŁCDNiKP, a koordynatorem przedsięwzięcia są: Pani Małgorzata Pskit – trener lekkiej atletyki, nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. M. Montessori Stowarzyszenia Oświatowego, oraz Pan Łukasz Gębarski - instruktor lekkiej atletyki i sędzia lekkiej atletyki, nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 55.
Celem spotkania jest popularyzacja lekkiej atletyki, a szczególnie konkurencji biegowych oraz przypomnienie technik biegów krótkich, rozstawnych i biegów przez płotki.
W programie warsztatów metodycznych przewidziane są m. in.
I. Zajęcia praktyczne godz. 14.15-15.45 
Biegi krótkie - technika startu niskiego - metodyka nauczania - ćwiczenia specjalne 
Biegi rozstawne (sztafety) - technika biegu rozstawnego 4 x 100 m - metodyka nauczania biegu rozstawnego 4 x 100 m - bieg rozstawny 4x 400 m - błędy w technice i sposoby ich usuwania 
Bieg przez płotki - technika biegu - metodyka nauczania -ćwiczenia specjalne
II. Zajęcia teoretyczne godz. 15.45 – 17.00 
Konkurencje lekkoatletyczne 
Rodzaje zawodów 
Przepisy
Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia sportowego. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w zajęciach. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa do dnia poprzedzającego termin warsztatu poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej faksem (42) 678 10 85 na adres Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego lub przesłania na adres e-mail kristel06@wp.pl lub sms pod numer telefonu 502 57 93 94 do dnia 20.05.2014 r.
Opracowała: Krystyna Solarz