SZYBKA NR 63 KONFERENCJA METODYCZNA DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Łódź, dnia 8  października  2012 r.

ROK SZKOLNY 2012/2013

POSTĘPOWANIE Z UCZNIEM DYSFUNKCYJNYM NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego do udziału w konferencji metodycznej, która odbędzie się
24 października 2012 r. /środa/ w godzinach 15.30 – 18.00
w XXXV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi ul. Staszica 1/3
.

Organizatorem spotkania jest Krystyna Solarz wraz z Ewą Sprawką – doradcy metodyczni ŁCDNiKP, a koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Dorota Depczyńska.

Przedmiotem konferencji jest zwrócenie uwagi nauczycieli na problemy dzieci
ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Spotkanie ma na celu pokazać, że trudności
z dostosowaniem do wymogów szkolnych nie przekreślają możliwości brania udziału
we wszystkich rodzajach aktywności. Warunkiem koniecznym jest, aby nauczyciele wraz
z uczniami zaakceptowali indywidualne potrzeby i pomogli uczniom w pełnej integracji
z grupą rówieśniczą.

Program konferencji:

• Czym to jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej?
  • Objawy  i przyczyny nieprawidłowości rozwojowych dziecka.
  • Zasady postępowania z dziećmi o specyficznych cechach zachowania.
  • Uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb i właściwości psychofizycznych podopiecznych w organizacji pracy z uczniami.
  • Korelacja działań rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w konferencji.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w konferencji poprzez wypełnienie karty zgłoszenia do dnia 22 października 2012 r. i przesłanie jej faksem na numer (042) 678 10 85 lub email: ksolarz@wckp.lodz.pl.

Organizator:

Krystyna Solarz