Warsztaty metodyczne dla n-li przyrody szkoły podstawowej

Portret użytkownika romann

Jak pracować bez zeszytu ćwiczeń?

Zmiany w Ustawie o Systemie Oświaty spowodowały konieczność wyboru podręczników do wieloletniego użytku oraz wprowadziły dotacje na materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Niektóre szkoły wybrały możliwość pracy bez zeszytu ćwiczeń. Celem warsztatów jest przedstawienie pomysłów, które pozwolą ćwiczyć i utrwalać treści w sposób aktywny, uczący współpracy w grupie, łamiący schematy myślenia. Będziemy poszukiwać zabaw i zadań edukacyjnych, które poszerzą lub zastąpią kserokopie i karty pracy. Chcemy pokazać, że lekcje przyrody bez zeszytu ćwiczeń nie tylko są możliwe, ale z punktu widzenia uczących się, są niezwykle ciekawe i kształtujące umiejętności kluczowe.

Udział w warsztatach umożliwi:

• wprowadzenie alternatywnych rozwiązań dydaktycznych, służących poznawaniu
    i utrwalaniu treści kształcenia,
  • skorzystanie z gotowych rozwiązań i zasobów edukacyjnych,
  • zaprojektowanie własnych pomocy dydaktycznych aktywizujących uczniów podczas zajęć,
  • wymianę doświadczeń między nauczycielami przyrody szkół podstawowych.

Zaplanowane są cztery spotkania, z których pierwsze odbędzie się 21.10.2015 w godz. 15:00 – 18:00 w Szkole Podstawowej nr 37 w Łodzi ul. Szpitalna 9/11

Zgłoszenia przyjmuje doradca metodyczny przyrody Anna Romańska do dnia 19.10.2015 na adres anna.romanska@epf.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.wckp.lodz.pl

Opracowała: Anna Romańska