Warsztaty metodyczne dla n-li szkoły podstawowej

Portret użytkownika romann

Ocenianie wspierające rozwój ucznia

Z dniem 1 września 2015 weszło w życie Rozporządzenie MEN w sprawie szczegółowych warunków oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Jedną z wprowadzonych zmian jest wprowadzenie możliwości ustalania ocen bieżących w formie opisowej na każdym etapie edukacyjnym. Podczas spotkań warsztatowych będziemy zastanowić się jak oceniać, aby wspierać uczniów w procesie dydaktycznym. Zaprezentowane zostaną elementu oceniania kształtującego, techniki i rozwiązania, które z powodzeniem można stosować w codziennej pracy z uczniem.

Udział w warsztatach umożliwi:

• poznanie zasad i technik oceniania kształtującego, umożliwiającego wspieranie rozwoju ucznia,
  • planowanie zajęć edukacyjnych z uwzględnieniem celów lekcji w języku zrozumiałym dla ucznia oraz stosowanie kryterium sukcesu,
  • włączenie do oceniania bieżącego oceny opisowej w formie informacji zwrotnej.

Zaplanowane są dwa spotkania, z których pierwsze odbędzie się 27.10.2015 w godz. 15:00 – 18:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi ul. Łęczycka 23

Zgłoszenia przyjmuje doradca metodyczny przyrody Anna Romańska do dnia 26.10.2015 na adres anna.romanska@epf.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.wckp.lodz.pl

Opracowała: Anna Romańska