Konkurs Przyrodniczy
Podsumowanie XVI Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego
Zapraszamy wszystkich laureatów i finalistów wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie XVI Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 25 maja 2018r. w godz. 13:00 – 14:00 w Szkole Podstawowej nr 33 im. Stefana Kopcińskiego w Łodzi ul. Lermontowa 7.
Wyniki XVI Konkursu Przyrodniczego
Lista laureatów
- Skóra Aleksander - SP 33 - opiekun p. Dorota Rochmińska
- Jerzyk Florentyna - SP 1 - opiekun p. Agnieszka Pająk
- Maciejewska Maja - SP 40 - opiekun p. Mariola Jabłońska
- Szymczak Joanna - Katolicka SP - opiekun p. Agnieszka Błażejewska
- Brzezińska Maja - SP Ksawerów - opiekun p. Elżbieta Milczarek
- Krawczyk Filip - SP TO "Edukacja" - opiekun Łukasz Pilżys
Lista finalistów
- Beczkowska Natasza - SP 122 - opiekun p. Justyna Walkowska
- Syrek Jakub - SP Ksawerów - opiekun p. Elżbieta Milczarek
- Bartol Joanna - SP 35 - opiekun p. Agnieszka Worsowicz
- Amelia Sobiepańska - SP TO "Edukacja" - opiekun Łukasz Pilżys
- Lubasz Helena - SP STO - opiekun p. Ewa Piotrowska
- Twardowski Patryk - SP 58 - opiekun p. Ewa Studnicka
- Ziemiszewska Pola - SP 1 - opiekun p. Agnieszka Pająk
- Ząbek Zofia - SP STO - opiekun p. Ewa Piotrowska
- Suligorski Tomasz - SP 12 - opiekun p. Jolanta Orłowska - Kaźmierczak
- Pacewicz Emilia - SP 141 - opiekun p. Magdalena Treichel - Pierzchała
- Młynarczyk Zuzanna - SP 79 - opiekun p. Małgorzata Wędrychowicz
- Borowiec Agnieszka - SP 67 - opiekun p. Elżbieta Milecka
- Danielewicz Juliusz - SP Stare Skoszewy - opiekun p. Aleksandra Frankenberg
- Trzciński Dawid - SP 23 - opiekun p. Mirosława Maciejewska
Pełna lista wraz z punktacją znajduje się w załączniku u dołu strony.
Termin i miejsce eliminacji łódzkich XVI KP
Zagadnienia do eliminacji łódzkich XVI KP
- Ogólne informacje o Ameryce Południowej (położenie, powierzchnia, podział polityczny, liczba ludności, największe miasta)
- Ukształtowanie powierzchni (jednostki geograficzne, góry, wyspy, największe szczyty, rzeki, jeziora, wodospady, pustynie)
- Strefy klimatyczne i krajobrazowe Ameryki Południowej (ogólne cechy)
- Piętra roślinności lasu równikowego (cechy, przykładowe rośliny i zwierzęta)
- Przystosowanie roślin i zwierząt do życia w klimacie równikowym
- Spór o źródła Amazonki
- Budowa doliny rzecznej
- Pojęcia: dorzecze, zlewisko, delta, dopływ, starorzecze)
- Lasy mangrowe
- Nazwy lokalne stref roślinnych (Selvas, Cerradao, Campos, Lianos, Gran Chaco, Caatinga, Pampa, Puna)
- Rośliny uprawiane i surowce mineralne w Ameryce Południowej
- 10 ciekawych miejsc Ameryki Południowej
- Pojęcia: Ameryka Środkowa, Ameryka Łacińska
- Skutki wycinania lasów równikowych
Polecana literatura on-line:
E-podreczniki
- http://www.epodreczniki.pl/reader/c/140479/v/latest/t/student-canon/m/iY63BGIFu1
(w części dotyczącej Ameryki Południowej)
Portal Wiking.edu.pl
Portal Edukator.pl
Inne
- http://zwierzetainformacje.pl/lasy-namorzynowe/
- http://www.geociekawostki.pl/2013/02/polski-spor-o-amazonke.html
Ilustracje
- http://static.opracowania.pl/images/185098/schemat_doliny_rzeki.jpg
- https://procesylitosfery.files.wordpress.com/2010/03/dolina-rzeczna-i-jej-elementy.jpg
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Nizina_Amazonki#/media/File:Amazonriverbasin_basemap.png
Materiał w PDF: udostępniony w formacie ZIP u dołu strony.
Lista uczniów zakwalifikowanych do finału XVI KP
Eliminacje dzielnicowe XVI Konkursu Przyrodniczego odbyły się 17 stycznia 2018 r. Wzięło w nich udział 183 uczniów z 53 szkół podstawowych Łodzi z włączeniem Ksawerowa, Starych Skoszew, Strykowa. Pełna lista wraz z punktacją znajduje się w załączniku u dołu strony.
Uczniowie zakwalifkowani do finału:
Nazwisko i imię ucznia | Szkoła | n-l opiekun |
Jerzyk Florentyna | SP 1 | Agnieszka Pająk |
Czarnecki Antoni | SP 1 | Agnieszka Pająk |
Ziemiszewska Pola | SP 1 | Agnieszka Pająk |
Dzikowski Mateusz | SP 1 | Agnieszka Pająk |
Kwiatkowska - Masica Alicja | SP 12 | Jolanta Orłowska - Kaźmierczak |
Suligotrski Tomasz | SP 12 | Jolanta Orłowska - Kaźmierczak |
Wojczyk Marta | SP 12 | Jolanta Orłowska - Kaźmierczak |
Radaczyńska Zuzanna | SP 12 | Jolanta Orłowska - Kaźmierczak |
Beczkowska Natasza | SP 122 | Justyna Walkowska |
Lubnauer Julia | SP 122 | Justyna Walkowska |
Pacewicz Emilia | SP 141 | Magdalena Treichel - Pierzchała |
Oliwia Bakalarz | SP 160 | Krystyna Soska |
Tomczyk Wiktoria | SP 169 | Michał Miszczak |
Tysiak Julia | SP 169 | Michał Miszczak |
Dąbrowska Barbara | SP 172 | Elżbieta Strzałkowska |
Łukomska Martyna | SP 174 | Dorota Zawisza |
Stanisław Gaszewski | SP 182 | Maciej Przybylski |
Gromczyk Anna | SP 19 | Joanna Latoszek |
Miazek Karolina | SP 19 | Joanna Latoszek |
Adamczewska Antonina | SP 202 | Anna Woźniak |
Trzciński Dawid | SP 23 | Mirosława Maciejewska |
Grzesik Aleksander | SP 23 | Mirosława Maciejewska |
Skóra Aleksander | SP 33 | Dorota Rochmińska |
Gawroński Michał | SP 33 | Dorota Rochmińska |
Kowalewski Mateusz | SP 33 | Dorota Rochmińska |
Bartol Joanna | SP 35 | Agnieszka Worsowicz |
Rogala Maciej | SP 35 | Agnieszka Worsowicz |
Maciekewska Maja | SP 40 | Mariola Jabłońska |
Karolak Kinga | SP 41 | Ewa Mospinek |
Woźniak Klaudia | SP 44 | Krzysztof Koronowski |
Twardowski Patryk | SP 58 | Ewa Studnicka |
Arkit Lena | SP 58 | Ewa Studnicka |
Pikuła Jakub | SP 65 | Regina Bednarczyk |
Borowiec Agnieszka | SP 67 | Elżbieta Milecka |
Morwiec Eryk | SP 67 | Elżbieta Milecka |
Klimczak Jeremi | SP 7 | Małgorzata Papuga |
Esmont Piotr | SP 71 | Natalia Poturalska |
Kobus Adrian | SP 71 | Monika Markiewicz - Bloch |
Młynarczyk Zuzanna | SP 79 | Małgorzata Wędrychowicz |
Padzik Weronika | PSKA | Mirosława Buchowicz |
Szymczak Joanna | Katolicka Szkoła Podstawowa | Agnieszka Błażejewska |
Brzezińska Maja | SP Ksawerów | Elżbieta Milczarek |
Syrek Jakub | SP Ksawerów | Elżbieta Milczarek |
Owczarek Jakub | SP Ksawerów | Elżbieta Milczarek |
Danielewicz Juliusz | SP Stare Skoszewy | Aleksandra Frankenberg |
Ząbek Zofia | SP STO | Ewa Piotrowska |
Lubasz Helena | SP STO | Ewa Piotrowska |
Witoński Franciszek | SP STO | Ewa Piotrowska |
Grendas Krzysztof | SP ZNP | Kamila Grochulska |
Krawczyk Filip | Społeczna SP TO "Edukacja" | Łukasz Pilżys |
Sobiepańska Amelia | Społeczna SP TO "Edukacja" | Łukasz Pilżys |
Lista uczniów zakwalifikowanych do eliminacji dzielnicowych XVI KP
Lista uczniów zakwalifikowanych do eliminacji dzielnicowych znajduje się u dołu strony w załącznikach.
Informujemy, że eliminacje dzielnicowe XVI Konkursu Przyrodniczego odbędą się 17 stycznia 2018r. w godz. 13:00 – 14:00.
Uczniowie podczas konkursu powinni posiadać ważną legitymację oraz obuwie na zmianę.
Miejsca eliminacji dzielnicowych:
· Dzielnica Bałuty – rejon I - Szkoła Podstawowa nr 101 w Łodzi ul. Wspólna 5/7, tel. 042 2554373
Zakwalifikowane szkoły: SP 54, SP 58, SP 61, SP 65, SP 101, SP 120, SP 122, SP 142, SP 172.
Dzielnica Bałuty – rejon II - Szkoła Podstawowa nr 71 w Łodzi ul. Rojna 58, tel. 042 6527590
Zakwalifikowane szkoły: SP 35, SP 48, SP 71, SP 182, SP 2 w Strykowie.
Dzielnica Górna – rejon I - Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi ul. Przyszkole 42, tel. 0426842368
Zakwalifikowane szkoły: SP 7, SP 42, SP 125, SP 143, SP Ksawerów, Prywatna SP Krzysztofa Augustyniaka, SP ZNP.
Dzielnica Górna – rejon II - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łodzi ul. Łęczycka 23, tel. 42 681 79 06
Zakwalifikowane szkoły: SP 5, SP 10, SP 109, SP 174, SP 190, Katolicka SP.
Dzielnica Śródmieście - Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi ul. Wigury 8/10, tel. 0426361535
Zakwalifikowane szkoły: SP 1, SP 23, SP 79, SP 111, SP 114.
Dzielnica Polesie I - Szkoła Podstawowa nr 41 w Łodzi ul. Rajdowa 18, tel. 042 6864880
Zakwalifikowane szkoły: SP 11, SP 40, SP 41, SP 44, SP 160, SP 192, SP TO „Edukacja”.
Dzielnica Polesie II - Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi ul. Florecistów 3b, tel. 042 686 69 19
Zakwalifikowane szkoły: SP 19, SP 67, SP 137, SP 169, SP STO.
Dzielnica Widzew - Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi ul. Ćwiklińskiej 9, tel. 0426730115
Zakwalifikowane szkoły: SP 12, SP 33, SP 139, SP 141, SP 193, SP 202, SP Stare Skoszewy.
XVI Konkurs Przyrodniczy
Rusza XVI edycja Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego skierowanego do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.
Szczegóły w Regulaminie Konkursu
Konkurs ma trzy etapy:
- Eliminacje szkolne: „Świat wokół nas”
- Eliminacje dzielnicowe: „Polska – moja ojczyzna”
- Eliminacje ogólnołódzkie : „Tam, gdzie płynie Amazonka”
Chęć udziału szkoły proszę zgłaszać poprzez formularz on-line - Link do rejestracji
- 06.11.17 – podanie regulaminu konkursu
- 04.12.17 – zgłoszenie chęci uczestniczenia w konkursie (formularz on-line)
- 11.12.17 – eliminacje szkolne (szkolna komisja konkursowa wyłania 5 uczniów do el. dzielnicowych)
- 18.12.17 – zgłoszenie uczniów do udziału w konkursie (max 5 ze szkoły - Zał. 1 + Zał 2 dla każdego zgłoszonego ucznia)
- 08.01.18 – ogłoszenie listy uczniów zakwalifikowanych do eliminacji dzielnicowych
- 17.01.18 – eliminacje dzielnicowe
- 26.01.18 – podanie wyników eliminacji dzielnicowych
- 14.03.18 – eliminacje ogólnołódzkie
- 28.03.18 – ogłoszenie listy laureatów i finalistów
- kwiecień/maj – uroczyste podsumowanie konkursu