„Tworzywa sztuczne jako materiał zrównoważonego rozwoju – prawda czy herezja?” 14.12.2020 godz. 16:00 Teams

Zapraszamy nauczycieli chemii szkół ponadpodstawowych oraz klas 7-8 szkoły podstawowej, jak również innych nauczycieli zainteresowanych tematyką ekologiczną do udziału w warsztacie Tworzywa sztuczne jako materiał zrównoważonego rozwoju – prawda czy herezja? Podczas spotkania Pani Edyta Wielgus-Barry – koordynator ds. projektów edukacyjnych Fundacji PlasticsEurope Polska przedstawi ekologiczne aspekty stosowania tworzyw sztucznych, problem zanieczyszczenia środowiska morskiego, rolę innowacyjnych tworzyw w ochronie zdrowia, oszczędności energii i ochronie klimatu z uwzględnieniem podejścia obejmującego cały cykl życia wyrobów, a także zagadnienia związane z zagospodarowaniem odpadów. Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatnie komplet książek nt. tworzyw sztucznych oraz zestaw próbek wraz z broszurą informacyjną, umożliwiający przeprowadzenie w szkole łatwych doświadczeń.

Spotkanie rozpocznie się dn. 14.12.2020 o godz. 16.00 z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez rejestrację elektroniczną, lub poprzez kontakt z organizatorem - drogą mailową lub telefonicznie, do dnia 12.12.2020.

Link do rejestracji elektronicznej: https://ecentrum.wckp.lodz.pl/zgloszenia/new/idCourse/63903