Questy – wykorzystanie technik interaktywnych w edukacji regionalnej

Portret użytkownika romann

ZAJĘCIA ODWOŁANE - o nowym termnie poinformujemy zainteresowanych drogą mailową

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I PRZYRODY W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Questy – wykorzystane technik interaktywnych w edukacji regionalnej

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego i przyrody na warsztaty, które odbędą się 26 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 162 ul. Powszechna 15 w godz. 15:00 – 18:00.

Warsztaty są częścią cyklu rozpoczętego we wrześniu, którego celem jest upowszechnienie nowej formy turystycznej,  polegającej na odkrywaniu dziedzictwa regionu łódzkiego i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach.

Questing to pomysł na uatrakcyjnienie zajęć w terenie z jednoczesnym wdrażaniem do aktywności fizycznej. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną interaktywne trasy Questowe. Nauczyciele będą mogli zaplanować wirtualną wycieczkę dla swoich uczniów.

Prosimy o przyniesienie na zajęcia telefonów komórkowych lub tabletów, w celu pobrania aplikacji, umożliwiającej zaplanowanie oraz pokonywanie tras. Możliwość wykorzystania interaktywnych metod stanowi czynnik stymulujący aktywność uczniów
i zachęcający ich do odkrywania walorów turystycznych regionu.

Zajęcia poprowadzą doradcy metodyczni z Pracowni Przyrodniczej i Prozdrowotnej  Anna Romańska, Ewa Sprawka i Maciej Matczak we współpracy z Piotrem Machlańskim – łódzkim historykiem i przewodnikiem, konsultantem w ŁCDNiKP.

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie Karty Zgłoszenia na adres ŁCDNiKP lub e-mailem na adres sprawkae@wp.pl lub anna.romanska@epf.pl